Spellemann 2016: De Nominerte

Spellemann 2016: De Nominerte

Spellemann 2016 deles ut på Sentralen og Sentrum Scene i Oslo 28. januar. Her er de nominerte med spillelister.

Barneplater

Gråtass: Gråtass (Sangene fra filmen)

Løkki: Løkki

Hipp Hurra: Superbarna

*     *     *

Blues

Billy T Band: Reckoning

MK’s Marvellous Medicine: MK’s Marvellous Medicine

Pristine: Reboot

*     *     *

Country

Claudia Scott: Let The Ribbons Fly

Darling West: Vinyl and a heartache

Paal Flaata: Come tomorrow – songs of Townes Van Zandt

Signe Marie Rustad: Hearing Colors Seeing Noises

*     *     *

Danseband

Ausekarane: Ein hau med hitts

Picazzo: Blindvei

Torgeir & kjendisene: En runde til

*     *     *

Elektronika

Biosphere: Departed Glories

Nils Bech: Echo

Telephones: Vibe Telemetry

Tortusa: I Know This Place – The Eivind Aarset Collages

*     *     *

Folkemusikk/Tradisjonsmusikk

Anders Røine: Kristine Valdresdatter

Eli Storbekken: Fabel

Gjermund Larsen Trio: Salmeklang

Lars Ingar Meyer Fjeld: Hardingfele

*     *     *

Indie

Frøkedal: Hold On Dreamer

Hilma Nikolaisen: Puzzler

Jenny Hval: Blood Bitch

The Switch: The Switch Album

Vilde Tuv: D’ meg

*     *     *

Jazz

Come Shine, Kringkastingsorkesteret: Norwegian Caravan

Eyolf Dale: Wolf Valley

Mats Eilertsen: Rubicon

Moskus, Nils Økland: Ulv Ulv

Nils Petter Molvær: Buoyancy

*     *     *

Klassisk

Christian Ihle Hadland: The Lark

Fragaria Vesca: David Monrad Johansen: Chamber Music

Ingfrid Breie Nyhus, Åshild Breie Nyhus: Halvorsen · Kvandal · Nyhus

TrondheimSolistene: REFLECTIONS

Vilde Frang: Korngold & Britten: Violin Concertos

*     *     *

Metal

Abbath: Abbath

NAG: NAG

Okkultokrati: Raspberry Dawn

Sarke: Bogefoed

*     *     *

Popgruppe

Highasakite: Camp Echo

Lemaitre: Lemaitre 2016

No. 4: Henda i været

*     *     *

 

Popsolist

AURORA: All My Demons Greeting Me As A Friend

Bendik: Fortid

Gundelach: Gundelach

Hanne Kolstø: Fest Blikket

KYGO: Cloud Nine

*     *     *

Rock

Death By Unga Bunga: Pineapple Pizza

Hjerteslag: Vannmann86

Kvelertak: Nattesferd

Tusmørke: Ført Bak Lyset

Årabrot: The Gospel

*     *     *

Samtid

neoN Ensemble neoN

Henrik Hellstenius, Elisabeth Holmertz,

Tora Augestad, Ivan Ludlow, Silje Aker

Johnsen, Janna Vettergren, Ebba Rydh,

Cikada Ensemble, Christian Eggen, Cecilie Løveid: Ophelias:  Death by Water Singing
Trondheim Voices, Jon Balke, Batagraf: On Anodyne

*     *     *

Urban

Cezinando: Barn av Europa

Karpe Diem: Heisann Montebello

Lido: Everything

*     *     *

Viser

Frida Ånnevik: Her bor

Hekla stålstrenga: Ventetid

Marte Wulff: Marte Wulff

Moddi: UNSONGS

Stein Torleif Bjella: Gode Liv

*     *     *

Åpen Klasse

Erlend Apneseth trio: Det Andre Rommet

Stian Westerhus: Amputation

Susanna: Triangle

Trygve Seim: Rumi Songs

[fbcomments num="5" width="100%" count="off" countmsg="kommentarer" url="http://read.tidal.com/article/spellemann-2016-de-nominerte"]